Leszczynowa 10F, Gdańsk, Poland© 2012-2019 Scout Eurotrade

+485 85-85-99-99

Write Close
Close
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Oddzwonimy w najbliższym czasie
Wprowadź swój numer

Pług

Pług to najczęściej wykorzystywana maszyna rolnicza pracująca od wieków przy podstawowej uprawie ziemi. Urządzenie to miażdży warstwy gruntu, wyrzucając je na dno uformowanej bruzdy.
Jeśli masz wątpliwości co do rodzaju pługa, który nadaje się do pracy na Twoim polu lub twojej działce, skorzystaj ze szczegółowych bezpłatnych konsultacji specjalistów Scout Eurotrade.

Pługi rolnicze są klasyfikowane zgodnie z ich przeznaczeniem. Właściwy dobór pługa stanowi gwarancję udanego przetwarzania, a zastosowanie niewłaściwego sprzętu może zakłócić technologię siewu i uprawy roślin.

Główne typy tych urządzeń na polskim rynku to: pług rotacyjny, dłutowy, lemieszowy, talerzowy oraz kombinowany. Najpopularniejszym typem pługa jest pług lemieszowy. To narzędzie było używane przez naszych przodków, a także dzisiaj służy rolnikom w ich codziennej pracy. Pług talerzowy służy do wstępnego przetwarzania stałych i suchych gleb głównie w strefie równikowej. Do orania ziemi dziewiczej używa się rotacyjnego modelu maszyny. Dłutowy typ pługa można nazwać pługiem z naciągiem, ponieważ narzędzie to obejmuje obrót podłoża ziemnego i przypomina raczej kultywator z szeroką powierzchnią roboczą.

Wybór typu i wielkości pługa uwzględnienia obszar i rodzaju gleby, która ma być uprawiana. W przypadku wysokiej wilgotności gleby warto użyć pługa tarczowego, ponieważ jest on bardziej odporny na duże obciążenia. Lemieszowy pług jest często używany na wcześniej zaoranej glebie.

Zapytaj o ofertę
Wypełnij formularz kontaktowy
Twoje dane są poufne i nie są przekazywane osobom trzecim
Uzyskaj porady na temat zakupu na kredyt lub leasing
Zostaw swoje namiary, a nasz menedżer skontaktuje się z Tobą
Twoje dane są poufne i nie są udostępniane osobom trzecim
© 2018 Scout Trade
Ul. Nowowiejska 4; 83-330 Borkowo
info@scout-eurotrade.pl
+48 798-361-861
© 2018 Scout Trade
Ul. Nowowiejska 4; 83-330 Borkowo
info@scout-eurotrade.pl
+48 798-361-861
Made on
Tilda